Zajęcia w ramach projektu : „Lubię tu być …na zielonym!”

6 lutego w naszej szkole zostały przeprowadzone ciekawe zajęcia warsztatowe w których udział wzięli uczniowie klas: II a, II b, VI i przedszkolacy z oddziału 0.

Warsztaty składały się z dwu części. W pierwszej części uczestnicy obejrzeli prezentację na temat życia zwierząt występujących  między innymi  w naszych lasach takich jak : lis, dzik, jeleń, sarna, jenot czy wilk.  Czym różni się pozostawiony przez  dzikie zwierzęta  „ślad „od „tropu”. Prezentację wzbogaciły bardzo ciekawe informacje przekazane przez prowadzące warsztaty: Panią Anitę Pomierską z Górznieńskiego Parku Krajobrazowego  z siedzibą w Rudzie  i Panią Martę Roman z Brodnickiego Parku Krajobrazowego z siedzibą w Grzmięcy. Na zakończenie pierwszej części  przeprowadzony był konkurs wiedzowy. Uczniowie zaskoczyli prowadzące wysokim poziomem wiedzy.

W drugiej części uczestnicy wykonywali  w masie solnej odciski tropów poznanych zwierząt. Wychowawczynie klas II skorzystały z okazji i  również wykonały odciski tropów, które będą służyć wszystkim uczniom jako ciekawa pomoc dydaktyczna. Ponadto  każdy uczestnik otrzymał kolorowankę.  Projekt finansowany jest ze środków WFOŚ i GW w Toruniu oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejne tego typu zajęcia.