Wiemy więcej o bezpieczeństwie w sieci!

W piątek 8 lutego 2019 r. cała szkoła żyła dniem, który miał zostawić w naszych umysłach trwały ślad- ślad rozwagi i mądrości w korzystaniu z internetu.

Uroczyste obchody  Dnia Bezpiecznego Internetu zintegrowały całą społeczność uczniowską. Przebiegały one według wcześniej ustalonego harmonogramu. Najpierw uczniowie kl. I–IV przygotowali plakaty z hasłami promującymi bezpieczeństwo w internecie, zaś  uczniowie kl. V–VIII oraz gimnazjum nagrali filmiki na temat zagrożeń czyhających na użytkowników sieci. Filmy te zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły i na szkolnym fanpage’u. Już teraz zapraszamy do głosowania na nie od poniedziałku.

W piątek odbył się apel podsumowujący  tygodniową pracę. Słowo wstępne  wygłosiła p. Katarzyna Wyrostek- koordynatorka działań. Następnie uczniowie klasy VII przypomnieli zebranej na sali gimnastycznej społeczności uczniowskiej, co to jest cyberprzemoc, a póżniej odegrali scenkę, w której przedstawili historię uczennicy nagranej telefonem komórkowym. Ponadto wyświetlona została prezentacja multimedialna, także przygotowana przez uczniów klasy VII, omawiająca najważniejsze zasady bezpieczeństwa w internecie. Należy dodać, że każda klasa włączyła się w przygotowanie tegoż święta, obchodzonego zresztą zgodnie z tegorocznym hasłem – Działajmy razem!

Na koniec pani wicedyrektor Anita Wolska podziękowała uczniom naszej szkoły za  zaangażowanie i pomysłowość oraz podkreśliła, jak ważna jest znajomość i respektowanie zasad korzystania z sieci.