EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW – Lekcje przez  Skype

W tym roku uczniowie naszej szkoły po raz drugi brali udział w lekcjach języka obcego przeprowadzonych za pomocą komunikatora Skype. W zajęciach brały udział klasy VI a i VI b, tym razem był to język włoski i irlandzki. Lekcja języka włoskiego została przygotowana przez Instytut Włoski w Warszawie Czytaj dalej

NARODOWE CZYTANIE 2019

Narodowe Czytanie w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach

Narodowe Czytanie organizowane jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Akcja została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a podczas następnych edycji przeczytano kolejno: „Trylogię” Henryka Sienkiewicza oraz „Lalkę” Bolesława Prusa, „Quo vadis?” Henryka Sienkiewicza, a także „Wesele” S. Wyspiańskiego i „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. W tym roku, podczas ósmej edycji akcji, czytać będziemy osiem nowel wybranych przez parę prezydencką.

Akcję tę w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi przeprowadziliśmy w piątek 6.09.2019r. w dzień poprzedzający tę doniosłą uroczystość. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, na czym polega akcja Narodowego Czytania i co jest jej celem oraz poznać wybrane nowele lub ich fragmenty, zaś najmłodsi wykonali ilustrację do poznanych utworów.

Nagrodą za aktywny udział w zajęciach był odcisk pieczęci, którą otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

 

 

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

 W naszej szkole bezpieczeństwo uczniów to priorytet, stąd w dniu dzisiejszym odbył się apel informacyjny, na którym omówione zostało  bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Sierżant Łukasz Groszkowski, dzielnicowy gminy Kurzętnik opowiedział o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Omówił również zasady poruszania się po ulicy, chodniku i podczas jazdy rowerem, a także  o zachowaniu bezpieczeństwa podczas przejazdów autobusem. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. 

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

2 września 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi                w Marzęcicach odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2019/2020, która rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego w asyście harcerzy z Drużyny Harcerskiej „Pioruny”, odśpiewaniem hymnu państwowego oraz hymnu szkoły.

 Pani dyrektor Katarzyna Pukalska przywitała zgromadzonych: uczniów, rodziców, nauczycieli oraz przybyłych gości. Wśród nich znaleźli się zastępca Wójta Gminy Kurzętnik pan Adam Zapałowski, sołtys wsi Marzęcice pan Damazy Kowalski oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Edyta Świątkowska.

Podczas uroczystości nie zabrakło akcentu nawiązującego do 80 -tej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uczniowie przedstawili krótki montaż słowno- muzyczny poświęcony tej ważnej dacie. Po części oficjalnej odbyły się spotkania z wychowawcami.

         

W nowym roku szkolnym życzymy uczniom i nauczycielom  wielu sukcesów!