CIEPŁYMI SŁOWAMI  WIERSZY I PIOSENEK DZIECI Z MARZĘCIC DZIĘKUJĄ  KOCHANYM BABCIOM I DROGIM DZIADKOM

Babcia i dziadek są dla większości wnuków autorytetem i kimś bardzo wyjątkowym. To często im wolimy powierzyć swoje sekrety, ponieważ zawsze znajdują dla nas czas, słuchają jak nikt inny.

To właśnie dziadkowie opowiadają ciekawe historie na dobranoc, które tkwią w naszej pamięci. Rozpieszczają swoje wnuki, dając z siebie jak najwięcej. To ich serce przepełnione jest bezgraniczną miłością, i to oni przymykają oko na wybryki swoich wnucząt. Dlatego też, przychodzi taki dzień, kiedy szczególnie chcemy im podziękować.
W Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych. Z zaproszenia skorzystało ponad 100 dziadków.
17 stycznia 2019 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka, która jak co roku  podzielona  została na dwie części. Rano punktualnie o godz. 9.00  przybyli babcie i dziadkowie przedszkolaków. Wszystkich gości ciepłymi słowami przywitała Pani Dyrektor Katarzyna Pukalska. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Justyna Sobiesiak, która pełni funkcje Kierownika Referatu ds.Oświaty w Kurzętniku. Pani Justyna, podziękowała za zaproszenie, złożyła wszystkim serdeczne życzenia i przekazała przedszkolakom ogromny cukierek ze słodkościami. Nie zabrakło także Pani Grażyny Deranek, Dyrektor  Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kurzętniku, która również złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim seniorom. Druga część uroczystości odbyła się  o godz. 11.30, na którą zaprosiły babcie i dziadków dzieci z klas I-III. Pani Wicedyrektor Anita Wolska powitała nowo przybyłych gości. Dzieci  w formie wierszy podziękowały dziadkom i babciom za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Po części artystycznej zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy , która przyniosła wszystkim dużo radości. Nie zabrakło także wspólnych konkursów przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców. Jedna z babć, Pani Renata Rochnowska w imieniu wszystkich dziadków podziękowała dzieciom oraz nauczycielom za trud, zaangażowanie i możliwość spotkania się w tak licznym gronie. Część artystyczną przygotowały wychowawczynie: klas I-III i oddziałów przedszkolnych. Pani Anna Lewicka przygotowała oprawę muzyczną. 
Gorące słowa podziękowania należą się rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości, ale okazali dużą pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy. Uroczystość była dofinansowana przez GOPS w Kurzętniku.