„Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam – wchodzę”.

W piątek uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Gośćmi spotkania były panie dyrektor Katarzyna Pukalska i Anita Wolska, uczniowie klas drugich i trzeciej wraz z wychowawczyniami.
Podczas uroczystości mali czytelnicy obejrzeli przedstawienie pt. „W krainie książek”, które przygotowali i przedstawili uczniowie klasy szóstej. Aktorzy wcielili się w rolę Ludka książkowego, Królowej Książki, Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Koziołka Matołka i Krasnoludków. 
Najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przyrzeczenia przez pierwszoklasistów i akt pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej, którego dokonała pani Elżbieta Lewandowska – nauczyciel bibliotekarz. Na pamiątkę nowi czytelnicy otrzymali kolorowe zakładki do książki i emblematy pasowania na czytelnika. Na zakończenie szóstoklasiści przeprowadzili konkurs ze znajomości baśni i bajek, a prawidłowe odpowiedzi zostały nagrodzone lizakiem. Pierwszoklasiści pokazali, że posiadają doskonałą wiedzę.
Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych. Życzymy wspaniałych przygód w świecie książek.
Całą uroczystość i upominki przygotowała pani Elżbieta Lewandowska, nauczyciel – bibliotekarz.