Bal karnawałowy przedszkolaków i klas I-III

„W karnawale wszyscy urządzają bale.
To tradycja bardzo stara,
strojów pięknych co niemiara.
Niech się bawią duzi , mali
zgromadzeni na tej sali.”

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą.  Jak co roku dnia 18.01.2019 roku w  w naszej szkole  odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal Przebierańców”. W tym dniu przenieśliśmy się do WIELKIEJ KRAINY BAJEK.  Uczniowie klas I-III zamienili  się w różne postacie. Były wróżki, książniczki, policjanci, kowboje, Spider-Mani, biedronki, kotki i wiele innych bajkowych i książkowych postaci. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

PRZEDSZKOLACY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE,
JAK CO ROKU W KARNAWALE

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez najmłodszych, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.

W piątek, 18.01.2019 r. w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach odbył się bal karnawałowy. Tego dnia  dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, policjantów, wojowników, piratów,  Spider-Mana, Batmana. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci, rozpoznać każdego było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego oraz zdjęć indywidualnych. Następnie przedszkolacy przeszli do sali gimnastycznej. Wystrój wnętrza wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał do zabawy. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc w układach tanecznych wspólnie ze swoimi paniami. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy poruszali się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Podczas balu karnawałowego został rozstrzygnięty konkurs na najciekawsze przebranie karnawałowe. Bal umożliwił wszystkim spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było naszym głównym celem.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych  i oryginalnych strojów. Kiedy pobyt w przedszkolu dobiegł już końca, wychowawczynie poszczególnych oddziałów przypomniały, jakie zagrożenia czyhają podczas ferii zimowych oraz utrwaliły numery alarmowe. Życzymy Wszystkim dzieciom bezpiecznych, pełnych niezapomnianych wrażeń ferii zimowych.