Aktualności - SP Marzecice

Sekretariat
7.00 - 15.00 Pon - Pt

Nr. tel.
56 474 04 97

Przejdź do treści
09.04.2020 Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 26 kwietnia br.

Do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty – to przepis ujęty w podpisanym dziś, 9 kwietnia br. rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej.
KOMUNIKAT

W związku z zaistniałą sytuacją i zamknięciem szkół zostaje wydłużony termin przeprowadzenia Konkursu Big Challenge. Tak, więc w naszej szkole odbędzie się on w wybranym  terminie w okresie od 26 marca do 24 kwietnia.
Równocześnie informujemy, że Konkurs z Języka Angielskiego – Olimpus zaplanowany na 18 marca odbędzie się w pierwszym dogodnym terminie po powrocie do zajęć szkolnych.


PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA
W poniedziałek 9 marca otrzymaliśmy pierwsze worki z karmą. Dziękujemy i czekamy na następne. Akcja trwać będzie do końca tygodnia. Nie bądźmy obojętni na potrzeby naszych czworonożnych przyjaciół!
Wiele ciepłych słów życzyli mężczyźni i chłopcy z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom i Koleżankom. Kobiety, te starsze i te młodsze, zostały obdarowane słodkościami i kwiatkami, by ten dzień był choć trochę inny od zwykłej szkolnej codzienności.
 
Tego dnia SU przeprowadził też głosowanie na „Najsympatyczniejszą dziewczynę” w naszej szkole. W kategorii klas I-III ten zaszczytny tytuł otrzymała Liwia Rynkowska z klasy I, a w klasach IV-VIII najsympatyczniejszą została Zuzanna Buko z klasy VII. Tytuł „Najsympatyczniejszej  nauczycielki” przypadł  pani Marcie Kiszelewskiej.
 
Gratulujemy !
„Biedronki” i „Motylki” oraz „Pszczółki” świętowały uroczyście Dzień Kobiet. Radosna atmosfera panowała od samego rana. Chłopcy odśpiewali dziewczynkom  „Sto lat”, złożyli życzenia i wręczyli własnoręcznie zrobione laurki. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Na koniec dnia dzieci dostały upominki. Dzieci z grupy 5latków tego dnia czekała jeszcze jedna niespodzianka – odwiedziny „papużek nierozłączek”. To pupile Mikołaja - chłopca z grupy, który z pomocą mamy opowiedział jak dbać i zajmować się takimi zwierzętami. Cały dzień upłyną w atmosferze radości, przyjaźni i szacunku. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc przy organizacji atrakcji.
06.03.2020 r. w Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku odbyły się Eliminacje Gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” edycja 2020. Naszą placówkę reprezentowała Lena Stempka z kl.VIa  oraz Damian Szustkowski z kl. VII.
 
Nasi uczniowie wykazali się dużą znajomością wiedzy pożarniczej: Lena stanęła na podium  zdobywając III miejsce, a Damian po podliczeniu punktacji zajął V pozycję. Gratulujemy!
 
6 marca w naszej szkole  gościliśmy cyrk "Szok". Dwoje artystów wprawiło w zachwyt zebraną publiczność – przedszkolaków i uczniów, nie wyłączając ósmoklasistów. Dzieci bawiły się wspaniale oglądając magiczne sztuczki, popisy akrobatyczne, żonglerkę oraz występ z wężem. Cyrkowców nagrodzono gromkimi brawami.
Wróć do spisu treści