Aktualności - SP Marzecice

Sekretariat
7.00 - 15.00 Pon - Pt

Nr. tel.
56 474 04 97

Przejdź do treści
 
W poniedziałek 17.02.2020 roku odbył się apel podsumowujący konkursy i akcje organizowane w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu. Słowo wstępne  wygłosiła pani Katarzyna Wyrostek. Podziękowała ona za zaangażowanie i pogratulowała rozległej wiedzy na temat zasad, których powinno się przestrzegać, aby czuć się bezpiecznym w sieci. Następnie pani Aneta Milz ogłosiła zwycięzców konkursu wiedzowego, którzy w nagrodę otrzymali z rąk pani wicedyrektor Anity Wolskiej i koordynatorek akcji zestaw voucherów zwalniających z odpowiedzi ustnej, uprawniających do otrzymania dodatkowej oceny celującej z informatyki oraz dodatkowego punktu z pracy klasowej.
 Oto wyniki:
KLASA IV-  Zuzanna Kalinowska
KLASA Va- Alicja Złotowska
KLASA V b- Emil Kołakowski, Mateusz Ługiewicz, Michał Kotłowski
KLASA VI a- Lena Stempka, Kornelia Lazarowska, Szymon Laskowski
KLASA VI b- Milena Robaczewska
KLASA VII- Zuzanna Buko, Agnieszka Pokorska, Alicja Szymczak i Olga Kozłowska
KLASA VIII- Łukasz Kotłowski, Krystian Jarzembowski
 
Natomiast w wyniku głosowania całej społeczności szkolnej na najciekawszy plakat propagujący bezpieczeństwo w Internecie przyznano:
I miejsce klasie VII,  II miejsce klasie VIa, zaś III miejsce  klasie IV.
 
Wszystkim zwycięzcom bardzo serdecznie gratulujemy!
 
14 lutego 2020 r. odbył się uroczysty apel, podczas którego zostały wręczone Stypendia Wójta Gminy Kurzętnik. Podczas tej doniosłej uroczystości obecni byli: Sekretarz Gminy Kurzętnik pani Magdalena Rynkowska, Kierownik Referatu Oświaty w Kurzętniku pani Justyna Sobiesiak oraz redaktor naczelny Gazety Nowomiejskiej pan Stanisław R. Ulatowski.
Po przypomnieniu przez uczennice Maję Ossowską i Lenę Stempkę najważniejszych wydarzeń z życia szkoły, stypendia w imieniu Wójta Gminy Kurzętnik wręczyła Sekretarz Gminy Magdalena Rynkowska  i pani wicedyrektor Anita Wolska.
W zaszczytnym gronie nagrodzonych znaleźli się:
·       Zofia Kowalska, Zuzanna Świątkowska i Wiktoria Ziołkowska
        z klasy IV
·       Tomasz Czupryński, Kotewicz Aniela, Amelia Lange, Lena Otremba, Alicja Złotowska z klasy V a
·       Olgierd Rosankiewicz i Olga Sobiech z klasy V b
·       Damian Kotewicz, Martyna Kowalska, Szymon Laskowski, Mateusz Otolski, Lena Stempka i Marcin Stępień z klasy VI a
·       Sebastian Jarzembowski, Maciej Lendziński, Anna Piotrowicz i Milena Robaczewska z klasy VI b
·       Zuzanna Buko, Nadia Kotewicz i Julia Ziołkowska z klasy VII
·       Mateusz Stępień z klasy VIII.
Stypendia za osiągnięcia sportowe otrzymali Mateusz i Marcin Stępień.
 
Dodatkowo, wyróżnieni uczniowie otrzymali bilety wstępu do Centrum Nowoczesności - Młyn Wiedzy w Toruniu i zaproszenie na wycieczkę, która odbędzie się 19 lutego 2020r.
 
W uroczystości udział wzięli rodzice uczniów, którym serdecznie dziękujemy za współpracę i gratulujemy wyników ich dzieci!
 
„Wychowanie dziecka, to nie miła zabawa, a zadanie,
w które trzeba włożyć wysiłek bezsennych nocy,
kapitał ciężkich przeżyć i wiele myśli…”
                                                                   - Janusz Korczak
 
Tegoroczne Walentynki w naszej szkole, jak co roku obfitowały w moc atrakcji. Jedną z nich była Poczta Walentynkowa, przygotowana przez Samorząd Uczniowski, za pośrednictwem której uczniowie mogli przesłać życzenia, kartki i prezenciki swoim kolegom i koleżankom. Pani Kamila Krzywkowska, nauczyciel języka angielskiego przygotowała wielkie serce, na którym uczniowie mogli wpisywać walentynkowe życzenia w języku angielskim.
 Dzieci z grup przedszkolnych również świętowały ten dzień, a kolor czerwony i serduszka towarzyszyły im podczas prowadzonych zajęć. Przygotowane niespodzianki mogły wręczyć swoim rodzicom. Był to bardzo radosny dzień, a tańcom i zabawom nie było końca.
 
12.02.2020 r. wzięliśmy udział w Halowych Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Skoku Wzwyż, Pchnięciu Kulą i Indywidualnych Zimowych Biegów Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. Mistrzostwa zorganizowane zostały przez Zarząd Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Olsztynie przy współudziale Miejskiego Ośrodka Spotu i Rekreacji w Nowym Mieście Lubawskim.   Marcin Stępień zajął zaszczytne I MIEJSCE w konkurencji Pchnięcia Kulą z  wynikiem 11,72 m.
 
Gratulujemy!

 
We wtorek 11 lutego 2020 r. uczniowie naszej szkoły brali aktywny udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu, które od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej odbywa się w ramach programu „Safer Internet”. Święto to na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.
 
W tym roku uczniowie kl. IV – VIII przygotowali plakaty promujące bezpieczne korzystanie z sieci. Prace te widoczne były już od rana na szkolnym korytarzu.  Uczniowie wszystkich klas mogli wybrać najciekawszy z nich i na niego zagłosować. Starszakom pozazdrościli też ich młodsi koledzy, którzy także postanowili przyłączyć się do akcji. Uczniowie klasy I pod opieką pani Aleksandry Grubej-Kustusz wykonali piękne rysunki na temat bezpieczeństwa w Internecie. W piątek odbył się także konkurs wiedzowy. Uczniowie klas IV-VIII rozwiązywali test m.in. na temat cyberprzemocy, zasad bezpieczeństwa i netykiety.
 
Organizatorki akcji pani Katarzyna Wyrostek i pani Aneta Milz zapewniają, że zwycięzców obu konkurencji poznamy już w poniedziałek!


17 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach odbył się apel, na którym pani wicedyrektor Anita Wolska zapoznała całą społeczność szkolną z wynikami klasyfikacji na śródrocze roku szkolnego 2019/2020. Pogratulowała uczniom wysokich wyników w nauce i zachowaniu, życząc im dalszych sukcesów.
 
Podziękowania odebrali wszyscy wolontariusze oraz uczniowie zaangażowani w tegoroczny 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
Opiekunki SKO wręczyły nagrody uczniom za udział w konkursie –„Najaktywniejszy bloger miesiąca”.
 
Przedstawicielka Samorządu uczniowskiego poinformowała o Konkursie Tańca Nowoczesnego, który odbędzie się w naszej szkole 21 lutego i zachęciła do udziału wszystkich uczniów.
 
Pani Ludmiła Mroczkowska z Komendy Powiatowej Policji
w Nowym Mieście Lubawskim przypomniała uczniom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw w trakcie ferii zimowych.
 
Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych ferii!
 
 
.
 
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Jak co roku dzień przed feriami w naszej szkole odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal Przebierańców”. W tym dniu przenieśliśmy się do WIELKIEJ KRAINY BAJEK. Dzieci z punktów i oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III zamienili się w różne postacie. Były wróżki, księżniczki, policjanci, kowboje, Spider-Mani, biedronki, kotki i wiele innych bajkowych i książkowych postaci. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.
  
.
12 stycznia po raz 28 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Gminie Kurzętnik. Już od rana nasi wolontariusze kwestowali do puszek w Marzęcicach, Mikołajkach i Tereszewie na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. W piątek podczas apelu poznaliśmy grono 14 wolontariuszy: Aniela Kotewicz, Lena Stempka, Emilia Lange, Olga Kozłowska, Maja Ossowska, Damian Szustkowski, Wiktor Burkiewicz, Basia Wardowska, Tomek Kotłowski, Antek Kwiatkowski, Kinga Osmańska, Szymon Laskowski, Oliwia i Julia Rochewicz, którzy kwestowali pod opieką nauczycieli i pracowników naszej szkoły (p. A Stempka, p. E. Zalewska, p. M. Kiszelewska, p. K. Wyrostek, p. A. Laskowska, p.A. Milz, p. R.Maron). Po południu na hali przy Zespole Szkół im. Władysława Jagiełły przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili soliści: Amelia i Kacper Karpińscy, Bianka Kusińska, Kacper Groszewski oraz Maja Ossowska przygotowani przez p. A. Lewicką. Wieczorem zaś na Kurzej Górze rozbłysło po raz kolejny Światełko do nieba. Kwota, którą udało się zebrać uczniom naszej szkoły to 2844,56zł. Dziękujemy rodzicom oraz wszystkim darczyńcom, którzy dołożyli swoją cegiełkę i wsparli tę wielką akcję.
  
.
 
 
         16 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej w Marzęcicach odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka, która jak co roku  podzielona  została na dwie części. Rano punktualnie o godz. 9.00  przybyło ponad 120 babć i dziadków przedszkolaków. Wszystkich gości ciepłymi słowami przywitała Pani Wicedyrektor Anita Wolska. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Pani Bożena Zaborowska- Skarbnik Gminy Kurzętnik. Podziękowała za zaproszenie, złożyła wszystkim serdeczne życzenia i przekazała przedszkolakom słodkości.
 
Dzieci w formie wierszy oraz piosenek podziękowały dziadkom i babciom za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Po części artystycznej zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy, która przyniosła wszystkim dużo radości.
 
Część artystyczną przedszkolakom pomogły przygotować Panie: Agnieszka Więcek, Beata Kopyczyńska, Aleksandra Klimek i Ewa Zalewska. Oprawą muzyczną zajęła się Pani Anna Lewicka, za co serdecznie dziękujemy.
 
Gorące słowa uznania należą się również rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości, ale okazali dużą pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy. Uroczystość była dofinansowana przez GOPS w Kurzętniku.
.
Czas oczekiwania na  Święta Bożego Narodzenia należy do najpiękniejszych w roku.  W magiczną atmosferę tego okresu wprowadziły uczniów i pracowników naszej szkoły jasełka, które są szczególnym momentem w życiu naszej społeczności. W tym roku szkolnym  przedstawienie przygotowali uczniowie klasy VIII i II pod kierunkiem pani Katarzyny Wyrostek oraz chórek szkolny.
Uroczysta sceneria świąteczna była tłem do poważnych rozważań na temat miłości, rodziny, pokoju i empatii. Uczniowie podkreślili znaczenie tradycji, wspólnego spędzania świąt, dzielenia się opłatkiem, który jest znakiem przyjaźni i miłości oraz symbolem pojednania i przebaczenia. Wspaniałą oprawę uroczystości stanowiły liczne kolędy i pastorałki pięknie zaśpiewane przez członków szkolnego chóru, nad którym czuwa pani Anna Lewicka.
 
Następnie Pani Dyrektor Katarzyna Pukalska  podziękowała serdecznie za trud włożony w przygotowanie jasełek i z okazji zbliżających się świąt złożyła  wszystkim uczniom i ich rodzinom oraz pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia. Pani Dyrektor prosiła również uczniów o zachowanie szczególnej ostrożności podczas obchodów Świąt Bożego Narodzenia  i Nowego Roku.
 
 
.
 
Podczas uroczystego apelu świątecznego 20 grudnia pani Aleksandra  Klimek i pani Ewa Zalewska podsumowały przebieg Świątecznego Kiermaszu "Wyjdź naprzeciw Mikołajowi" i przyznały autorom najpiękniejszych stroików i ozdób nagrody i wyróżnienia.
 
Wyniki: I miejsce - klasa 2, II miejsce klasa 3a, III miejsce klasa 1, Wyróżnienie klasa 8. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za udział i zaangażowanie.
 
 

.
 
Wieczorem 18 grudnia 2019 roku świetlica wiejska w Marzęcicach wypełniona była po brzegi, a to za sprawą Wielopokoleniowego Kolędowania, na które mieszkańców Marzęcic i okolic zaprosili: Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Marzęcicach. Z zaproszenia licznie skorzystali mieszkańcy, a także Przewodniczący Gminy Kurzętnik Zbigniew Lewicki, ks. kan. Zbigniew Markowski, Dyrektor GCK w Kurzętniku Roman Lewicki, Sołtys wsi Marzęcice Damazy Kowalski oraz Przewodniczący Rady Rodziców Antoni Czupryński. Uroczystość otworzyli organizatorzy, czyli wicedyrektor szkoły Anita Wolska, szefowa KGW Grażyna Januszewska oraz prezes OSP Wojciech Kozłowski. Następnie na scenie wystąpił gość specjalny chór „Harmonia” pod kierownictwem Marka Piątkowskiego.
Po koncercie chóru na scenie pojawiali się kolejno młodzi wykonawcy –uczniowie klas I-IV, którzy śpiewali kolędy i pastorałki, włączając licznie przybyłych gości do wspólnego kolędowania. Gdy uczniowie zakończyli swoje śpiewanie, na scenie wystąpili kolejno nauczyciele i pracownicy marzęcickiej placówki, panie z KGW oraz druhowie OSP wraz z zaproszonymi gośćmi. Na zakończenie w kolędowym repertuarze zaprezentował się chórek szkolny, zapraszając wszystkich do wspólnego śpiewu i zachęcając w ostatniej pieśni do przekazania sobie znaku pokoju.
Koordynatorem tego kolędowego przedsięwzięcia była p. Anna Lewicka. Organizatorzy podziękowali gościom, rodzicom i dziadkom, a także wszystkim, którzy skorzystali tak licznie z zaproszenia i w przede dniu Świat Bożego Narodzenia zechcieli w wyjątkowy sposób celebrować polską tradycję śpiewania kolęd. Podziękowania skierowano również do dyrektora i pracowników GCK w Kurzętniku za pomoc przy realizacji uroczystości. Uroczystość zakończono słodkim poczęstunkiem, na który zaproszono wszystkich uczestników Wielopokoleniowego Kolędowania.
 
 
.
Wróć do spisu treści