Aktualności - SP Marzecice

Sekretariat
7.00 - 15.00 Pon - Pt

Nr. tel.
56 474 04 97

Przejdź do treści
WIECZORNY MEMORIAŁ LEKKOATLETYCZNY
W dniu 02.10.2020 r. na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Wieczorny Memoriał Lekkoatletyczny im. Marka Kowalskiego.
W zawodach, pod opieką pani Marty Kiszelewskiej, udział wzięli uczniowie naszej szkoły, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki.
Kategoria U-14:
I miejsce Marcin Stępień (pchniecie kulą)
I miejsce Marcin Stępień (rzut dyskiem)
Kategoria U-12
II miejsce - Sebastian Jarzembowski (bieg 600m)
II miejsce - Sebastian Jarzembowski (bieg 60m)
Kategoria U-14
Bardzo blisko podium: 4 miejsce Julia Ziołkowska (pchniecie kulą)
Miejsca poza podium: Oliwia Strzyżewska (bieg 300 m) Alicja Rzymska (bieg 300 m) Milena Sarnowska (bieg 600m)
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za reprezentowanie szkoły w wojewódzkich zawodach sportowych.
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ UŚMIECHU
W dniu 02.10.2020 r. przedszkolaki  i dzieci z klas I - III obchodziły dziś Światowy Dzień Uśmiechu. Organizatorami były opiekunki SKO - p. Emilia Grabowska i p. Ewa Zalewska. Dzieci na zajęciach rozmawiały na temat emocji i wykonywały prace plastyczne. Głównym i najtrudniejszym zadaniem było zjedzenie kawałka cytryny z uśmiechem na twarzy. Radości było co nie miara. Dodatkowo SKO - wicze, którzy wpłacili w tym dniu pieniążki, otrzymali naklejki z uśmiechniętą buźką. Dziękujemy uczniom za wspólną zabawę, a wychowawcom klas za pomoc.
NAJSYMPATYCZNIEJSZY CHŁOPAK' 2020
 
30 wrzesnia obchodzimy Dzień Chłopaka. Z tej okazji samorząd uczniowski naszej szkoły przeprowadził głosowanie na najsympatyczniejszego chłopca. W grupie młodszej „Super Chłopakiem” został Mateusz Liedke z kl. IIIb, natomiast wśród starszych uczniów ten zaszczytny tytuł przypadł Oliwierowi Jarzębowskiemu z kl. VIII. Zwycięzcom gratulujemy i wszystkim chłopcom- tym dużym i małym, składamy najlepsze życzenia z okazji ich święta!
DZIEŃ PUSTEJ KLASY
 
Dzień Pustej Klasy to międzynarodowa inicjatywa promująca wartość edukacji na świeżym powietrzu. Wychowawczynie klas I - III w naszej szkole zorganizowały swoim uczniom okazję do bliskiego kontaktu z przyrodą - do jej uważnej, czułej obserwacji oraz beztroskiego celebrowania piękna, a także zabawy i ruchu w plenerze.
EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
Uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie uczestniczyli w obchodach Europejskiego Dnia Języków. Zadaniem każdej klasy było przygotowanie plakatu, na którym znajdowały się  flagi różnych państw. Tradycyjnie zostały one zawieszone na drzwiach danej klasy. Dzięki temu zrobiło się w szkole kolorowo i międzynarodowo. Starsi uczniowie mieli zadanie dodatkowe. Przetłumaczyli na 6 języków: angielski, niemiecki, francuski, włoski, rosyjski, hiszpański, słówka nawiązujące do relacji: przyjaźń, miłość, tolerancja.  Dziękujemy za  zaangażowanie i kreatywność.
POWITANIE JESIENI
Wszystkie przedszkolaki z grupy Biedronki, Motylki i Pszczółki już wiedzą, że JESIEŃ, którą przestawiamy jaką piękną panią z kolorowych liści, w wianku z jarzębiny lub kasztanów to jedna z pór roku. Możemy ją zauważyć w porannych mgłach, przymrozkach, odlatujących ptakach i oczywiście pięknych, kolorowych liściach. Dziś wszystkie dzieci wykonywały prace plastyczne związane z jesienią: malowały liście i ozdabiały postać pani Jesieni. Podczas spaceru po lesie zbierały dary przyrody aby wzbogacić klasowy kącik przyrody i mogły obserwować zmieniającą się przyrodę.
SZKOŁA W MARZĘCICACH DLA TOMKA WITKOWSKIEGO
Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach wyszedł z inicjatywą zbiórki pieniędzy, które postanowił przeznaczyć  na leczenie pana Tomka Witkowskiego, mieszkańca  gminy Kurzętnik, którego plany i marzenia legły w gruzach, kiedy usłyszał diagnozę: nieoperacyjny guz mózgu.  Pan Tomek  pragnie podjąć walkę z chorobą. Jedyna szansa to leczenie immunologiczne w Niemczech.
Dzięki hojności rodziców i uczniów, możemy wesprzeć go w tej walce. Zebraliśmy trzy tysiące złotych na ten szczytny cel. Dziękujemy!
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy.
„The Dot" (ang. kropka) to książka Petera Reynoldsa, opisująca historię nieśmiałej dziewczynki, która dzięki malowaniu kropek uwierzyła w siebie. Książka, którą przetłumaczono na ponad 20 języków, stała się inspiracją do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki - święta kreatywności, odwagi i zabawy.
Nasz szkoła po raz kolejny celebrowała to święto. Motyw kropki był dziś obecny na wszystkich zajęciach. Rozmawiano o kreatywności, talentach, odkrywaniu swoich mocnych stron. A wszystko to po to, aby uczyć młodych ludzi wsłuchiwania się w siebie, budowania poczucia własnej wartości .
Tego dnia nikt nie był „ w kropce”, za to wszyscy nabrali przekonania, że warto wierzyć w siebie.
BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
11 września 2020 roku uczniowie naszej szkoły podczas zajęć zostali poinformowani o zasadach bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Nauczyciele przekazali swoim wychowankom najważniejsze informacje, które pani dyrektor otrzymała od asp. Ludmiły Mroczkowskiej. Uczniowie obejrzeli też filmik „Bezpieczna droga do szkoły”. Mamy nadzieję, że dzieci i młodzież w nowym roku szkolnym będą świadomie i odpowiedzialnie uczestniczyli w ruchu drogowym.
NARODOWE CZYTANIE
Narodowe Czytanie organizowane jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Akcja została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Od tego czasu w całej Polsce odbyło się publiczne czytanie wybitnych dzieł literatury polskiej. W tym roku, podczas dziewiątej już edycji akcji, poznamy „Balladynę” Juliusza Słowackiego.
 
Akcję tę w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi przeprowadziliśmy w piątek 4.09.2020r. w dzień poprzedzający tę doniosłą uroczystość. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, na czym polega akcja Narodowego Czytania i co jest jej celem oraz poznać fragmenty utworu wybranego przez parę prezydencką.
 
Nagrodą za aktywny udział w zajęciach był odcisk pieczęci, którą otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy.
WYBRALIŚMY NOWY SAMORZĄD SZKOLNY
W pierwszym tygodniu nowego roku odbyły się w naszej szkole wybory do SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO. Oto osoby, które weszły w skład zarządu SU:
 
Przewodniczący: Damian Szustkowski kl.VIII
 
Zastępca przewodniczącego: Lena Stempka kl.VII a
 
Skarbnik: Zuzanna Buko kl.VIII
 
Sekretarz: Maja Ossowska kl.VIII
 
Społeczność szkolna wybrała również opiekunów samorządu, którymi po raz kolejny zostały panie: Anna Lewicka i Katarzyna Golder.
 
Gratulujemy i życzymy owocnej pracy w nowym roku szkolnym!
ROZPOCZĘLIŚMY NOWY ROK SZKOLNY 2020/2021
Po długiej przerwie spowodowanej pandemią i zdalnym nauczaniem uczniowie mogli wreszcie powrócić w szkolne mury. Zachowując zasady reżimu sanitarnego, spotkali się z wychowawcami w swoich klasach, gdzie zostali zapoznani z organizacją zajęć w szkole oraz wytycznymi GIS, MZ i MEN dotyczącymi bezpiecznego nauczania w czasach pandemii. Podczas spotkań nie zabrakło też akcentów upamiętniających 81. rocznicę wybuchu II wojny światowej.
 
W nowym roku szkolnym życzymy wszystkim wytrwałości, samych sukcesów i  powodzenia w dążeniu do wyznaczonych celów!
Komunikat

            Informuję, że z dniem 1 czerwca 2020 r. decyzją organu  prowadzącego uruchamiamy  na terenie naszej placówki zajęcia edukacji  przedszkolnej.  W pierwszej kolejności przyjmowane będą dzieci rodziców  pracujących. Zajęcia będą się odbywały z zastosowaniem reżimu  sanitarnego na  podstawie wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia,  Ministra Edukacji Narodowej. Godziny zajęć: 8.15 - 13.15 (5 godzin  dziennie). Dowóz dzieci  do szkoły, wyżywienie realizowane będą we własnym zakresie przez rodziców.
   
Anita Wolska - Wicedyrektor  Szkoły  Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach
09.04.2020 Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 26 kwietnia br.

 
Do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w  nauczaniu stacjonarnym w jednostkach systemu oświaty – to przepis ujęty w  podpisanym dziś, 9 kwietnia br. rozporządzeniu Ministra Edukacji  Narodowej.
 
KOMUNIKAT

W związku z zaistniałą sytuacją i zamknięciem szkół zostaje wydłużony termin przeprowadzenia Konkursu Big Challenge. Tak, więc w naszej szkole odbędzie się on w wybranym  terminie w okresie od 26 marca do 24 kwietnia.
Równocześnie informujemy, że Konkurs z Języka Angielskiego – Olimpus zaplanowany na 18 marca odbędzie się w pierwszym dogodnym terminie po powrocie do zajęć szkolnych.


PEŁNA MISKA DLA SCHRONISKA
W poniedziałek 9 marca otrzymaliśmy pierwsze worki z karmą. Dziękujemy i czekamy na następne. Akcja trwać będzie do końca tygodnia. Nie bądźmy obojętni na potrzeby naszych czworonożnych przyjaciół!
Wiele ciepłych słów życzyli mężczyźni i chłopcy z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom i Koleżankom. Kobiety, te starsze i te młodsze, zostały obdarowane słodkościami i kwiatkami, by ten dzień był choć trochę inny od zwykłej szkolnej codzienności.
 
Tego dnia SU przeprowadził też głosowanie na „Najsympatyczniejszą dziewczynę” w naszej szkole. W kategorii klas I-III ten zaszczytny tytuł otrzymała Liwia Rynkowska z klasy I, a w klasach IV-VIII najsympatyczniejszą została Zuzanna Buko z klasy VII. Tytuł „Najsympatyczniejszej  nauczycielki” przypadł  pani Marcie Kiszelewskiej.
 
Gratulujemy !
„Biedronki” i „Motylki” oraz „Pszczółki” świętowały uroczyście Dzień Kobiet. Radosna atmosfera panowała od samego rana. Chłopcy odśpiewali dziewczynkom  „Sto lat”, złożyli życzenia i wręczyli własnoręcznie zrobione laurki. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku. Na koniec dnia dzieci dostały upominki. Dzieci z grupy 5latków tego dnia czekała jeszcze jedna niespodzianka – odwiedziny „papużek nierozłączek”. To pupile Mikołaja - chłopca z grupy, który z pomocą mamy opowiedział jak dbać i zajmować się takimi zwierzętami. Cały dzień upłyną w atmosferze radości, przyjaźni i szacunku. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc przy organizacji atrakcji.
06.03.2020 r. w Gminnym Centrum Kultury w Kurzętniku odbyły się Eliminacje Gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” edycja 2020. Naszą placówkę reprezentowała Lena Stempka z kl.VIa  oraz Damian Szustkowski z kl. VII.
 
Nasi uczniowie wykazali się dużą znajomością wiedzy pożarniczej: Lena stanęła na podium  zdobywając III miejsce, a Damian po podliczeniu punktacji zajął V pozycję. Gratulujemy!
 
6 marca w naszej szkole  gościliśmy cyrk "Szok". Dwoje artystów wprawiło w zachwyt zebraną publiczność – przedszkolaków i uczniów, nie wyłączając ósmoklasistów. Dzieci bawiły się wspaniale oglądając magiczne sztuczki, popisy akrobatyczne, żonglerkę oraz występ z wężem. Cyrkowców nagrodzono gromkimi brawami.
Wróć do spisu treści