Aktualności - archiwum1 - SP Marzecice

Sekretariat
7.00 - 15.00 Pon - Pt

Nr. tel.
56 474 04 97

Przejdź do treści
3 i 5 marca nasi uczniowie rywalizowali w powiatowym Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Cały Turniej odbywał się w Szkole Podstawowej w Kurzętniku. Wtorek był dniem dla młodszej grupy uczniów kategorii : Chłopcy U10
Chłopcy U10
SP Marzęcice-SP Nowe Grodziczno 2:2 (Fabi, Kuba)
SP Marzęcice-SP Jamielnik 0:1
SP Marzęcice- SP NML 2  2:3 (Fabi x2)
Chłopcy dzielnie walczyli, ale czasami szczęście jest potrzebne żeby wygrać mecz. Trzeba zaznaczyć, że każdy dał z siebie 100% możliwości.
Czwartek okazał się być szczęśliwy dla naszych dziewcząt U12, ponieważ pierwszy raz w historii drużyna z Marzęcic wywalczyła w tym turnieju awans do rozgrywek wojewódzkich.
Dziewczęta U12
SP Marzęcice-SP Jamielnik 3:1( 3x Milena)
SP Marzęcice-SP Zajączkowo 3:0 (2x Milena, Wiktoria)
Najlepszą zawodniczką turnieju była Milena Kołecka, która każdy strzał zamieniała na bramkę. Cała drużyna zapracowała na dalszą przygodę z piłką. Zawody wojewódzkie odbędą się w kwietniu w Iławie.
Dziękujemy uczniom z SP Marzęcice za zaangażowanie w zawodach sportowych, a warto zaznaczyć, że w tym roku szkołę reprezentowały aż 3 drużyny.
4 marca 2020 roku gościliśmy w naszej szkole Pana Rafała Tesmera - Prezesa Stowarzyszenia Reduta Tradycji i Historii Ziemi Lubawskiej, a także redaktora kwartalnika „Wyklęci”. Gość w bardzo ciekawy sposób opowiedział uczniom o żołnierzach wyklętych, a zwłaszcza o żołnierzach z naszego regionu i sytuacji jaka miała miejsce w tych trudnych czasach na ziemi lubawskiej. To była bardzo ciekawa i żywa lekcja historii w nawiązaniu do obchodzonego 1 marca Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Pan Rafał podarował nam też wiele ciekawych pozycji książkowych, które wzbogacą naszą szkolną bibliotekę.
Dziękujemy!

MYCIE RĄK CHRONI PRZED WIRUSAMI
Dziś - 28 lutego na apelu informacyjnym przekazaliśmy rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach europejskich przypadkami zachorowań na koronawirusa.
W szkole są wywieszone instrukcje dotyczące mycia rąk oraz gazetki na temat profilaktyki grypy i przeziębień.  
Prosimy o zapoznanie się z poniższymi informacjami.
NAKRĘTKI I PUSZKI ZBIERAMY- MAŁEJ GABRYSI POMAGAMY!

Pierwsze puszki i nakrętki pojawiły się w specjalnym kąciku przy głównym wejściu do szkoły. Przez cały kolejny tydzień -do 6 marca włącznie- możemy tam przynosić zgniecione puszki i nakrętki od butelek.

Okażmy więc dobre serca i włączając się w tę akcję pomóżmy małej Gabrysi!
 
28 lutego podsumowano w naszej szkole działania podjęte z okazji 547 urodzin Mikołaja Kopernika- wielkiego polskiego astronoma, który jest bliski naszej gminie. To w Kurzętniku znajduje się słynna Kula Kopernika, przy której 19 lutego uczniowie wszystkich szkół złożyli kwiaty - w tym nasi przedstawiciele- członkowie Młodzieżowej Rady Gminy- Maja Ossowska i Damian Szustkowski.
 
W ramach gminnych obchodów  w poniedziałek 24 lutego odbył się szkolny "Konkurs wiedzy o Mikołaju Koperniku" dla przedstawicieli klas 4-6. Brało w nim udział 5 grup 2-3 osobowych, które musiały wykazać się wiedzą na temat życia i twórczości polskiego astronoma. Pierwsze miejsce zajęła klasa 5a, drugie 6a, a trzecie klasa 4. Następnie grupy z klas 7-8 mogły przedstawić konkursowe prezentacje na temat Mikołaja Kopernika. Przedstawiciele klasy 8 pokazali niezwykle ciekawą pracę o Koperniku i tym samym wygrali w swojej kategorii. Organizatorami konkursu były : p. Izabela Ziółkowska-Balewska i p. Joanna Barańska
 
Kolejnym konkursem tematycznie związanym ze słynnym astronomem był konkurs plastyczny „Mikołaj Kopernik przy pracy”, którego koordynatorem była p. Marta Światły- Kowalska.
 
W młodszej kategorii I miejsce zdobył Aleksander Kowalski, II miejsce Magdalena Kroplewska, a III- Lidia Markuszewska.  Wyróżnienia przyznano: Lenie Figurskiej, Zosi Biegańskiej, Sebastianowi Złotowskiemu i Małgosi Kowalskiej.
 
W kategorii starszej I miejsce otrzymała Julia Lewandowska, a wyróżnienia Emilia Lange i Julia Rochewicz.
 
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!
WIZYTA RYCERZA
26 lutego odwiedził grupy przedszkolne i pierwszaków bardzo ciekawy gość. W ramach doradztwa zawodowego i rozwijania pasji nauczycielki przedszkola zaprosiły do naszej szkoły rycerza - pana Artura Zbrzyznego. Pan Artur jest członkiem Bractwa Rycerskiego Zamku Kurzętnik i jedną z jego pasji jest udział w turniejach rycerskich. Na początku gość opowiedział o historii i tradycjach rycerstwa polskiego, pokazał dzieciom elementy stroju rycerskiego, wzorowanego na epokę średniowiecza, miecze, topory oraz tarcze. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem i miały wiele pytań, dotyczących dawnych czasów, rycerstwa oraz niesamowitych zainteresowań pana Zbrzyznego. Pan Artur wyjaśnił zasady sportowych walk rycerskich. Każde dziecko mogło wziąć udział w pojedynku w specjalnym kasku z użyciem tzw. makaronu. Przedstawił również dzieciom prezentację multimedialną o turniejach rycerskich, organizowanych w Polsce i na świecie. Była to niesamowita lekcja historii, która na długo pozostanie w pamięci dzieci. Serdecznie dziękujemy panu Arturowi za odwiedziny w naszej placówce.
DEBATA OŚWIATOWA
25 lutego w naszej szkole odbyła się debata oświatowa EDUKACJA PRZYSZŁOŚCI, mająca na celu stworzenie szkół naszych marzeń w Gminie Kurzętnik. W tej owocnej debacie uczestniczyli nauczyciele, uczniowie, rodzice, przedsiębiorcy i samorządowcy, aby wspólnie wypracować model szkoły na miarę XXI w.
Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i zaangażowanie.
 
25 lutego 2020 r. na obiektach  "Kurzej Góry" odbył się Turniej Narciarsko-Snowboardowy dla uczniów szkół Gminy Kurzętnik. Organizatorami tego przedsięwzięcia były Urząd Gminy w Kurzętniku oraz Ośrodek Narciarski "Kurza Góra". Uczniowie zmierzyli się w kategorii nart chłopców i dziewcząt oraz snowboarda chłopców. Naszą szkołę reprezentował Szymon Laskowski z kl.VIa, który po udanych trzech przejazdach na nartach uplasował się na 5 pozycji. Po zimowych zmaganiach wszystkich uczestników zaproszono na pyszną pizzę.
 Gratulujemy Szymonowi udziału w turnieju i dobrego czasu na mecie!
UWAGA KONKURS!
LGD Ziemia Lubawska zaprasza dzieci w wieku od 5 do 12 roku życia do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt: „Niebo”. Celem konkursu jest ukazanie na rysunku wizerunku nieba (wyłącznie) o dowolnej porze doby, rozwój wśród dzieci zdolności artystycznych, zachęta młodych ludzi do obserwowania przyrody oraz prezentacja zdolności lokalnych młodych artystów. Każdy uczestnik może dostarczyć jedną pracę przedstawiającą niebo z perspektywy człowieka leżącego na plecach na ziemi lub patrzącego ponad horyzontem.
Organizatorzy gwarantują atrakcyjne nagrody!
                         Zachęcamy do udziału!
DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO I DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ
W piątek 21 lutego obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, a dzień później Dzień Myśli Braterskiej - święto przyjaźni obchodzone w dniu 22 lutego każdego roku przez harcerzy i skautów na całym świecie.
 
Społeczność naszej szkoły jak zawsze pamiętała o tych świętach, a wiele informacji o nich można znaleźć na szkolnych gazetkach.
KOLEJNE ZAWODY SPORTOWE ZA NAMI
W piątek na Hali MOSiR w Nowym Mieście Lub. oraz w Szkole Podstawowej nr 2 rozgrywane były zawody Indywidualno-Drużynowe Mistrzostwa Warmińsko- Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Ringo Dziewcząt i Chłopców. Naszą szkołę reprezentowały trzy drużyny :
- chłopcy 2007 i młodsi
- dziewczęta 2005-2006
- chłopcy 2005-2006
Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności z drużynami z Pisza, Morąga, Nowego Miasta Lub., Tereszewa, Mroczna, Kurzętnika, Brzozia Lubawskiego i Zajączkowa. Niestety nie udało nam się zdobyć podium, ale każda z drużyn robiła co mogła, żeby zająć jak najlepsze miejsce. Najlepiej w turnieju indywidualnie spisywała się Julia Robaczewska z klasy VIII  mając na koncie 4 zwycięstwa i dwie porażki.


Uczniowie naszej szkoły pierwszy raz mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności taneczne w konkursie zorganizowanym przez samorząd uczniowski oraz ich opiekunów. Uczestnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: klas I-IV i V-VIII. Konkurs otworzył występ przedszkolaków i dzieci z oddziału "0" z grup" Biedronek", „Pszczółek” i "Motylków", którzy zatańczyli do piosenki "Chocolate" otrzymując ogromne brawa.
 
W pierwszej kategorii zwyciężyła klasa IV, na drugim miejscu uplasowała się klasa II, a trzecie miejsce zajęła klasa IIIB. W starszej grupie pierwsze miejsce wywalczyła klasa VII, drugie - klasa Va, a trzecie - VIa.
 
Jury w składzie: wicedyrektor pani Anita Wolska, pani Marta Kiszelewska oraz pani Aleksandra Klimek oceniało technikę i dynamikę wykonania, spójność i rytmiczność układu tanecznego oraz stroje uczestników. Na koniec gościnnie wystąpił Mateusz Stępień uczeń klasy VIII. Zwycięzcom nagrody i dyplomy wręczyła wicedyrektor pani Anita Wolska, podkreślając wysoki poziom artystyczny wszystkich występujących. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży i zapewne w następnym roku szkolnym będzie kontynuowany.

Dzień Języka Ojczystego to coroczne święto obchodzone 21 lutego. Zostało ustanowione przez Międzynarodowy UNESCO 17 listopada 1999 r. i ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. Z tej okazji na „Matematyczne podchody z językiem polskim” zaprosiła swoich uczniów z klas IV i VI a pani Anita Wolska. Uczestnicy zabawy w grupach rozwiązywali zadania, a następnie zgodnie z instrukcją poszukiwali punktów kontrolnych znajdujących się na terenie szkoły. Celem wędrówki było ustalenie hasła, którego pojedyncze wyrazy były ukryte w cytatach  propagujących piękno i wagę znajomości języka ojczystego. Wszystkie grupy z zaangażowaniem przystąpiły do pracy  i wykonały zadania. Uczniowie stwierdzili, że była to świetna zabawa, nauka oraz okazja do chwili refleksji nad swoją postawą wobec języka polskiego.
Warto zapamiętać słowa Czesława Miłosza: „Tylko mowa jest ojczyzną”.

20.02.2020 r. stypendyści szkół podstawowych  z Gminy Kurzętnik odwiedzili gród Mikołaja Kopernika. Nie był to przypadkowy dzień, gdyż w tym dniu przypadały jego urodziny, a także obchodziliśmy Dzień Nauki Polskiej. Przodownicy nauki zwiedzili Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy oraz rynek staromiejski z pomnikiem wielkiego polskiego astronoma. Na wycieczce obecni też byli uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami p. K. Golder i  p. A.Lewicką. Wyjazd był nagrodą za wysokie wyniki w nauce i sporcie w pierwszym śródroczu roku szkolnego 2019/2020, a sponsorem wycieczki z inicjatywy wójta gminy był Urząd Gminy Kurzętnik.
 
Dziękujemy za możliwość skorzystania w bardzo aktywny i kreatywny sposób z wielu ciekawych doświadczeń i w niecodzienny sposób poznać tajniki nauki.
W poniedziałek 17.02.2020 roku odbył się apel podsumowujący konkursy i akcje organizowane w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu. Słowo wstępne  wygłosiła pani Katarzyna Wyrostek. Podziękowała ona za zaangażowanie i pogratulowała rozległej wiedzy na temat zasad, których powinno się przestrzegać, aby czuć się bezpiecznym w sieci. Następnie pani Aneta Milz ogłosiła zwycięzców konkursu wiedzowego, którzy w nagrodę otrzymali z rąk pani wicedyrektor Anity Wolskiej i koordynatorek akcji zestaw voucherów zwalniających z odpowiedzi ustnej, uprawniających do otrzymania dodatkowej oceny celującej z informatyki oraz dodatkowego punktu z pracy klasowej.
 Oto wyniki:
 
KLASA IV-  Zuzanna Kalinowska
 
KLASA Va- Alicja Złotowska
 
KLASA V b- Emil Kołakowski, Mateusz Ługiewicz, Michał Kotłowski
 
KLASA VI a- Lena Stempka, Kornelia Lazarowska, Szymon Laskowski
 
KLASA VI b- Milena Robaczewska
 
KLASA VII- Zuzanna Buko, Agnieszka Pokorska, Alicja Szymczak i Olga Kozłowska
 
KLASA VIII- Łukasz Kotłowski, Krystian Jarzembowski
 
Natomiast w wyniku głosowania całej społeczności szkolnej na najciekawszy plakat propagujący bezpieczeństwo w Internecie przyznano:
I miejsce klasie VII,  II miejsce klasie VIa, zaś III miejsce  klasie IV.
 
Wszystkim zwycięzcom bardzo serdecznie gratulujemy!

 
12.02.2020 r. wzięliśmy udział w Halowych Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Skoku Wzwyż, Pchnięciu Kulą i Indywidualnych Zimowych Biegów Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. Mistrzostwa zorganizowane zostały przez Zarząd Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Olsztynie przy współudziale Miejskiego Ośrodka Spotu i Rekreacji w Nowym Mieście Lubawskim. Marcin Stępień zajął zaszczytne I MIEJSCE w konkurencji Pchnięcia Kulą z  wynikiem 11,72 m.
 
Gratulujemy!
Tegoroczne Walentynki w naszej szkole, jak co roku obfitowały w moc atrakcji. Jedną z nich była Poczta Walentynkowa, przygotowana przez Samorząd Uczniowski, za pośrednictwem której uczniowie mogli przesłać życzenia, kartki i prezenciki swoim kolegom i koleżankom. Pani Kamila Krzywkowska, nauczyciel języka angielskiego przygotowała wielkie serce, na którym uczniowie mogli wpisywać walentynkowe życzenia w języku angielskim.
 
Dzieci z grup przedszkolnych również świętowały ten dzień, a kolor czerwony i serduszka towarzyszyły im podczas prowadzonych zajęć. Przygotowane niespodzianki mogły wręczyć swoim rodzicom. Był to bardzo radosny dzień, a tańcom i zabawom nie było końca. 
We wtorek 11 lutego 2020 r. uczniowie naszej szkoły brali aktywny udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu, które od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej odbywa się w ramach programu „Safer Internet”. Święto to na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.
 
W tym roku uczniowie kl. IV – VIII przygotowali plakaty promujące bezpieczne korzystanie z sieci. Prace te widoczne były już od rana na szkolnym korytarzu.  Uczniowie wszystkich klas mogli wybrać najciekawszy z nich i na niego zagłosować. Starszakom pozazdrościli też ich młodsi koledzy, którzy także postanowili przyłączyć się do akcji. Uczniowie klasy I pod opieką pani Aleksandry Grubej-Kustusz wykonali piękne rysunki na temat bezpieczeństwa w Internecie. W piątek odbył się także konkurs wiedzowy. Uczniowie klas IV-VIII rozwiązywali test m.in. na temat cyberprzemocy, zasad bezpieczeństwa i netykiety.
 
Organizatorki akcji pani Katarzyna Wyrostek i pani Aneta Milz zapewniają, że zwycięzców obu konkurencji poznamy już w poniedziałek!


17 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach odbył się apel, na którym pani wicedyrektor Anita Wolska zapoznała całą społeczność szkolną z wynikami klasyfikacji na śródrocze roku szkolnego 2019/2020. Pogratulowała uczniom wysokich wyników w nauce i zachowaniu, życząc im dalszych sukcesów.
 
Podziękowania odebrali wszyscy wolontariusze oraz uczniowie zaangażowani w tegoroczny 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
Opiekunki SKO wręczyły nagrody uczniom za udział w konkursie –„Najaktywniejszy bloger miesiąca”.
 
Przedstawicielka Samorządu uczniowskiego poinformowała o Konkursie Tańca Nowoczesnego, który odbędzie się w naszej szkole 21 lutego i zachęciła do udziału wszystkich uczniów.
 
Pani Ludmiła Mroczkowska z Komendy Powiatowej Policji
w Nowym Mieście Lubawskim przypomniała uczniom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw w trakcie ferii zimowych.
 
Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych ferii!
 
 
.
 
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Jak co roku dzień przed feriami w naszej szkole odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal Przebierańców”. W tym dniu przenieśliśmy się do WIELKIEJ KRAINY BAJEK. Dzieci z punktów i oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III zamienili się w różne postacie. Były wróżki, księżniczki, policjanci, kowboje, Spider-Mani, biedronki, kotki i wiele innych bajkowych i książkowych postaci. Przebierańcy świetnie się bawili, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.
  
.
12 stycznia po raz 28 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Gminie Kurzętnik. Już od rana nasi wolontariusze kwestowali do puszek w Marzęcicach, Mikołajkach i Tereszewie na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. W piątek podczas apelu poznaliśmy grono 14 wolontariuszy: Aniela Kotewicz, Lena Stempka, Emilia Lange, Olga Kozłowska, Maja Ossowska, Damian Szustkowski, Wiktor Burkiewicz, Basia Wardowska, Tomek Kotłowski, Antek Kwiatkowski, Kinga Osmańska, Szymon Laskowski, Oliwia i Julia Rochewicz, którzy kwestowali pod opieką nauczycieli i pracowników naszej szkoły (p. A Stempka, p. E. Zalewska, p. M. Kiszelewska, p. K. Wyrostek, p. A. Laskowska, p.A. Milz, p. R.Maron). Po południu na hali przy Zespole Szkół im. Władysława Jagiełły przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili soliści: Amelia i Kacper Karpińscy, Bianka Kusińska, Kacper Groszewski oraz Maja Ossowska przygotowani przez p. A. Lewicką. Wieczorem zaś na Kurzej Górze rozbłysło po raz kolejny Światełko do nieba. Kwota, którą udało się zebrać uczniom naszej szkoły to 2844,56zł. Dziękujemy rodzicom oraz wszystkim darczyńcom, którzy dołożyli swoją cegiełkę i wsparli tę wielką akcję.
  
.
 
 
         16 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej w Marzęcicach odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Babci i Dziadka, która jak co roku  podzielona  została na dwie części. Rano punktualnie o godz. 9.00  przybyło ponad 120 babć i dziadków przedszkolaków. Wszystkich gości ciepłymi słowami przywitała Pani Wicedyrektor Anita Wolska. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Pani Bożena Zaborowska- Skarbnik Gminy Kurzętnik. Podziękowała za zaproszenie, złożyła wszystkim serdeczne życzenia i przekazała przedszkolakom słodkości.
 
Dzieci w formie wierszy oraz piosenek podziękowały dziadkom i babciom za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Po części artystycznej zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy, która przyniosła wszystkim dużo radości.
 
Część artystyczną przedszkolakom pomogły przygotować Panie: Agnieszka Więcek, Beata Kopyczyńska, Aleksandra Klimek i Ewa Zalewska. Oprawą muzyczną zajęła się Pani Anna Lewicka, za co serdecznie dziękujemy.
 
Gorące słowa uznania należą się również rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości, ale okazali dużą pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy. Uroczystość była dofinansowana przez GOPS w Kurzętniku.
.
Czas oczekiwania na  Święta Bożego Narodzenia należy do najpiękniejszych w roku.  W magiczną atmosferę tego okresu wprowadziły uczniów i pracowników naszej szkoły jasełka, które są szczególnym momentem w życiu naszej społeczności. W tym roku szkolnym  przedstawienie przygotowali uczniowie klasy VIII i II pod kierunkiem pani Katarzyny Wyrostek oraz chórek szkolny.
Uroczysta sceneria świąteczna była tłem do poważnych rozważań na temat miłości, rodziny, pokoju i empatii. Uczniowie podkreślili znaczenie tradycji, wspólnego spędzania świąt, dzielenia się opłatkiem, który jest znakiem przyjaźni i miłości oraz symbolem pojednania i przebaczenia. Wspaniałą oprawę uroczystości stanowiły liczne kolędy i pastorałki pięknie zaśpiewane przez członków szkolnego chóru, nad którym czuwa pani Anna Lewicka.
 
Następnie Pani Dyrektor Katarzyna Pukalska  podziękowała serdecznie za trud włożony w przygotowanie jasełek i z okazji zbliżających się świąt złożyła  wszystkim uczniom i ich rodzinom oraz pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia. Pani Dyrektor prosiła również uczniów o zachowanie szczególnej ostrożności podczas obchodów Świąt Bożego Narodzenia  i Nowego Roku.
 
 
.
 
Podczas uroczystego apelu świątecznego 20 grudnia pani Aleksandra  Klimek i pani Ewa Zalewska podsumowały przebieg Świątecznego Kiermaszu "Wyjdź naprzeciw Mikołajowi" i przyznały autorom najpiękniejszych stroików i ozdób nagrody i wyróżnienia.
 
Wyniki: I miejsce - klasa 2, II miejsce klasa 3a, III miejsce klasa 1, Wyróżnienie klasa 8. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za udział i zaangażowanie.
 
 

.
 
Wieczorem 18 grudnia 2019 roku świetlica wiejska w Marzęcicach wypełniona była po brzegi, a to za sprawą Wielopokoleniowego Kolędowania, na które mieszkańców Marzęcic i okolic zaprosili: Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Marzęcicach. Z zaproszenia licznie skorzystali mieszkańcy, a także Przewodniczący Gminy Kurzętnik Zbigniew Lewicki, ks. kan. Zbigniew Markowski, Dyrektor GCK w Kurzętniku Roman Lewicki, Sołtys wsi Marzęcice Damazy Kowalski oraz Przewodniczący Rady Rodziców Antoni Czupryński. Uroczystość otworzyli organizatorzy, czyli wicedyrektor szkoły Anita Wolska, szefowa KGW Grażyna Januszewska oraz prezes OSP Wojciech Kozłowski. Następnie na scenie wystąpił gość specjalny chór „Harmonia” pod kierownictwem Marka Piątkowskiego.
Po koncercie chóru na scenie pojawiali się kolejno młodzi wykonawcy –uczniowie klas I-IV, którzy śpiewali kolędy i pastorałki, włączając licznie przybyłych gości do wspólnego kolędowania. Gdy uczniowie zakończyli swoje śpiewanie, na scenie wystąpili kolejno nauczyciele i pracownicy marzęcickiej placówki, panie z KGW oraz druhowie OSP wraz z zaproszonymi gośćmi. Na zakończenie w kolędowym repertuarze zaprezentował się chórek szkolny, zapraszając wszystkich do wspólnego śpiewu i zachęcając w ostatniej pieśni do przekazania sobie znaku pokoju.
Koordynatorem tego kolędowego przedsięwzięcia była p. Anna Lewicka. Organizatorzy podziękowali gościom, rodzicom i dziadkom, a także wszystkim, którzy skorzystali tak licznie z zaproszenia i w przede dniu Świat Bożego Narodzenia zechcieli w wyjątkowy sposób celebrować polską tradycję śpiewania kolęd. Podziękowania skierowano również do dyrektora i pracowników GCK w Kurzętniku za pomoc przy realizacji uroczystości. Uroczystość zakończono słodkim poczęstunkiem, na który zaproszono wszystkich uczestników Wielopokoleniowego Kolędowania.
 
 
.
Wróć do spisu treści