Aktualności - archiwum - SP Marzecice

Sekretariat
7.00 - 15.00 Pon - Pt

Nr. tel.
56 474 04 97

Przejdź do treści

17 stycznia 2020 roku w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach odbył się apel, na którym pani wicedyrektor Anita Wolska zapoznała całą społeczność szkolną z wynikami klasyfikacji na śródrocze roku szkolnego 2019/2020. Pogratulowała uczniom wysokich wyników w nauce i zachowaniu, życząc im dalszych sukcesów.
 
Podziękowania odebrali wszyscy wolontariusze oraz uczniowie zaangażowani w tegoroczny 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
 
Opiekunki SKO wręczyły nagrody uczniom za udział w konkursie –„Najaktywniejszy bloger miesiąca”.
 
Przedstawicielka Samorządu uczniowskiego poinformowała o Konkursie Tańca Nowoczesnego, który odbędzie się w naszej szkole 21 lutego i zachęciła do udziału wszystkich uczniów.
 
Pani Ludmiła Mroczkowska z Komendy Powiatowej Policji
w Nowym Mieście Lubawskim przypomniała uczniom o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw w trakcie ferii zimowych.
 
Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych ferii!
 
 
.
ZAGRALIŚMY PO RAZ 28….
12 stycznia po raz 28 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Gminie Kurzętnik. Już od rana nasi wolontariusze kwestowali do puszek w Marzęcicach, Mikołajkach i Tereszewie na rzecz dziecięcej medycyny zabiegowej. W piątek podczas apelu poznaliśmy grono 14 wolontariuszy: Aniela Kotewicz, Lena Stempka, Emilia Lange, Olga Kozłowska, Maja Ossowska, Damian Szustkowski, Wiktor Burkiewicz, Basia Wardowska, Tomek Kotłowski, Antek Kwiatkowski, Kinga Osmańska, Szymon Laskowski, Oliwia i Julia Rochewicz, którzy kwestowali pod opieką nauczycieli i pracowników naszej szkoły (p. A Stempka, p. E. Zalewska, p. M. Kiszelewska, p. K. Wyrostek, p. A. Laskowska, p.A. Milz, p. R.Maron). Po południu na hali przy Zespole Szkół im. Władysława Jagiełły przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpili soliści: Amelia i Kacper Karpińscy, Bianka Kusińska, Kacper Groszewski oraz Maja Ossowska przygotowani przez p. A. Lewicką. Wieczorem zaś na Kurzej Górze rozbłysło po raz kolejny Światełko do nieba. Kwota, którą udało się zebrać uczniom naszej szkoły to 2844,56zł. Dziękujemy rodzicom oraz wszystkim darczyńcom, którzy dołożyli swoją cegiełkę i wsparli tę wielką akcję.
  
.
Czas oczekiwania na  Święta Bożego Narodzenia należy do najpiękniejszych w roku.  W magiczną atmosferę tego okresu wprowadziły uczniów i pracowników naszej szkoły jasełka, które są szczególnym momentem w życiu naszej społeczności. W tym roku szkolnym  przedstawienie przygotowali uczniowie klasy VIII i II pod kierunkiem pani Katarzyny Wyrostek oraz chórek szkolny.
Uroczysta sceneria świąteczna była tłem do poważnych rozważań na temat miłości, rodziny, pokoju i empatii. Uczniowie podkreślili znaczenie tradycji, wspólnego spędzania świąt, dzielenia się opłatkiem, który jest znakiem przyjaźni i miłości oraz symbolem pojednania i przebaczenia. Wspaniałą oprawę uroczystości stanowiły liczne kolędy i pastorałki pięknie zaśpiewane przez członków szkolnego chóru, nad którym czuwa pani Anna Lewicka.
 
Następnie Pani Dyrektor Katarzyna Pukalska  podziękowała serdecznie za trud włożony w przygotowanie jasełek i z okazji zbliżających się świąt złożyła  wszystkim uczniom i ich rodzinom oraz pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia. Pani Dyrektor prosiła również uczniów o zachowanie szczególnej ostrożności podczas obchodów Świąt Bożego Narodzenia  i Nowego Roku.
 
 
.
 
Podczas uroczystego apelu świątecznego 20 grudnia pani Aleksandra  Klimek i pani Ewa Zalewska podsumowały przebieg Świątecznego Kiermaszu "Wyjdź naprzeciw Mikołajowi" i przyznały autorom najpiękniejszych stroików i ozdób nagrody i wyróżnienia.
 
Wyniki: I miejsce - klasa 2, II miejsce klasa 3a, III miejsce klasa 1, Wyróżnienie klasa 8. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za udział i zaangażowanie.
 
 

.
 
Wieczorem 18 grudnia 2019 roku świetlica wiejska w Marzęcicach wypełniona była po brzegi, a to za sprawą Wielopokoleniowego Kolędowania, na które mieszkańców Marzęcic i okolic zaprosili: Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Ziemi, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Marzęcicach. Z zaproszenia licznie skorzystali mieszkańcy, a także Przewodniczący Gminy Kurzętnik Zbigniew Lewicki, ks. kan. Zbigniew Markowski, Dyrektor GCK w Kurzętniku Roman Lewicki, Sołtys wsi Marzęcice Damazy Kowalski oraz Przewodniczący Rady Rodziców Antoni Czupryński. Uroczystość otworzyli organizatorzy, czyli wicedyrektor szkoły Anita Wolska, szefowa KGW Grażyna Januszewska oraz prezes OSP Wojciech Kozłowski. Następnie na scenie wystąpił gość specjalny chór „Harmonia” pod kierownictwem Marka Piątkowskiego.
Po koncercie chóru na scenie pojawiali się kolejno młodzi wykonawcy –uczniowie klas I-IV, którzy śpiewali kolędy i pastorałki, włączając licznie przybyłych gości do wspólnego kolędowania. Gdy uczniowie zakończyli swoje śpiewanie, na scenie wystąpili kolejno nauczyciele i pracownicy marzęcickiej placówki, panie z KGW oraz druhowie OSP wraz z zaproszonymi gośćmi. Na zakończenie w kolędowym repertuarze zaprezentował się chórek szkolny, zapraszając wszystkich do wspólnego śpiewu i zachęcając w ostatniej pieśni do przekazania sobie znaku pokoju.
Koordynatorem tego kolędowego przedsięwzięcia była p. Anna Lewicka. Organizatorzy podziękowali gościom, rodzicom i dziadkom, a także wszystkim, którzy skorzystali tak licznie z zaproszenia i w przede dniu Świat Bożego Narodzenia zechcieli w wyjątkowy sposób celebrować polską tradycję śpiewania kolęd. Podziękowania skierowano również do dyrektora i pracowników GCK w Kurzętniku za pomoc przy realizacji uroczystości. Uroczystość zakończono słodkim poczęstunkiem, na który zaproszono wszystkich uczestników Wielopokoleniowego Kolędowania.
 
 
.
14 grudnia w Kurzętniku odbyła się uroczysta gala z okazji stulecia Polskiego Czerwonego Krzyża w powiecie nowomiejskim, na której nasza uczennica, Maja Ossowska, odebrała nagrodę za zdobycie II miejsca w konkursie plastycznym. Pracę konkursową wykonała pod kierunkiem opiekunki szkolnego koła PCK - Hanny Makowskiej. Gratulujemy sukcesu!
 
 
 
.
 
12 grudnia 2019r. w Szkole Podstawowej im. Kawalerów Uśmiechu w Tereszewie odbył się Festiwal Piosenki Świątecznej, w którym wzięło udział 32 uczniów klas 0-VII  ze szkół podstawowych Gminy Kurzętnik. W kolejnej edycji tego festiwalu obowiązywała tematyka „zimowo - świąteczna”. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Marchlewski z kl.0a, Liwia Rynkowska i Kacper Karpiński z kl.I, Zosia Sendzikowska kl.II, Bianka Kusińska kl.IIIb, Kacper Groszewski kl.IV, Olga Sobiech kl,Vb oraz z Maja Ossowska i Natalia Grzonkowska z kl.VII.  Jury wysoko oceniło naszych wokalistów i przyznało w najmłodszej kategorii: I-miejsce Liwii Rynkowskiej, a Kacprowi Karpińskiemu – wyróżnienie. W kategorii kl.II-IV  wyróżnienia wyśpiewali Zosia Sendzikowska i Kacper Groszewski. W najstarszej kategorii III-miejsce zdobyła Maja Ossowska, a Natalia Grzonkowska wyróżnienie. Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów.
 
 
 
.
CERTYFIKAT SZKOLNEGO OGRODU DYDAKTYCZNEGO
Za nasze działania w roku 2018/2019 otrzymaliśmy Certyfikat Szkolnego Ogrodu Dydaktycznego. W tym tygodniu w Olsztynie nagrodę odebrały: pani wicedyrektor Anita Wolska i pani Beata Kopyczyńska. Cieszymy się bardzo, że nasze działania i dbanie o nasz przyszkolny ogród zostały docenione.
Dnia 10 grudnia chętni rodzice i dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych wzięli udział w świątecznych warsztatach, zorganizowanych przez nauczycielki przedszkola: panie Aleksandrę Klimek, Ewę Zalewską, Magdalenę Ćwiklińską i Beatę Kopczyńską. Podczas spotkania wszyscy z wielkim zapałem wykonywali ozdoby świąteczne, które będą sprzedawane na kiermaszu. Dziękujemy wszystkim za przygotowanie przepięknych ozdób i stroików świątecznych.
Kampania “Biała Wstążka” jest największą na świecie kampanią mającą na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Noszenie symbolicznej białej wstążki jest oznaką sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn w stosunku do kobiet. Kampania odbywa się z okazji światowych
16 Dni Przeciw Przemocy ze względu na Płeć, w ramach której 4 grudnia 2019r. w Szkole Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach odbyła się gminna konferencja pod patronatem Gminnego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Kurzętniku.
 
W spotkaniu  uczestniczyli przedstawiciele samorządu, dyrektorzy szkół z gminy Kurzętnik, pracownicy ośrodka pomocy społecznej, przedstawiciele GCK w Kurzętniku, funkcjonariusze policji i straży pożarnej, sołtysi, radni, pedagodzy i przedstawiciele rady rodziców oraz uczniowie.
 
Uroczystego otwarcia konferencji dokonała pani Katarzyna Pukalska – dyrektor placówki oraz Sekretarz Gminy Kurzętnik pani Magdalena Rynkowska, która doceniła szczególną wrażliwość społeczną i zaangażowanie w pracę na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie pana Łukasza Groszkowskiego – dzielnicowego  gminy Kurzętnik.
 
Jednym z punktów konferencji było przedstawienie noszące tytuł „Misja specjalna” w wykonaniu uczniów szkoły, przygotowane przez p. Annę Lewicką i p. Anetę Milz. Następnie głos zabrał dr Wiktor Chmielarczyk, który w bardzo ciekawy sposób przedstawił powagę problemu przemocy domowej. Uświadomił zebranym, iż życie w długotrwałym stresie niesie za sobą szereg chorób, których doznają osoby pokrzywdzone.  W procesie przeciwdziałania przemocy w rodzinie nie bez znaczenia jest rola Policji. Wśród obecnych na konferencji był  zastępca  komendanta  Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim pan Mirosław Mozarczyk, który omówił rolę współpracy między instytucjami pomocowymi i przedstawił istotę działalności zespołów interdyscyplinarnych.  W swoim wystąpieniu podkreślił także, jak ważne jest odpowiednie podejście do osób pokrzywdzonych i doznających przemocy w rodzinie. Uczestnicy konferencji poznali także smutne statystyki dotyczące stosowania przemocy na terenie powiatu nowomiejskiego i na terenie gminy Kurzętnik.
 
Na koniec dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej pani Grażyna Deranek  podziękowała wszystkim, którzy czynnie włączają się w budowę lokalnego systemu przeciwdziałania przemocy w rodzinie.
 
W miniony weekend w naszej szkole odbyła się noc harcerska. Drużyna "Pioruny" pod opieką p. Emilii Grabowskiej i Aleksandry Klimek spędziła miło czas bawiąc się i integrując, a także wykonując ozdoby bożonarodzeniowe, które będą do nabycia na kiermaszu. Dochód przeznaczony będzie na potrzeby drużyny. Dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu imprezy oraz rodzicom Aleksandra Kwiatkowskiego, którzy zafundowali nam przepyszną kolację.  Serdecznie zachęcamy wszystkich do zakupu ozdób i wspierania naszej drużyny.
 
W naszej szkole, jak co roku, Andrzejki były wspaniałą okazją do zabawy dla dzieci z klas I-III. Zabaw, tańców, pląsów i radości było wiele, a każdy mógł „ poznać swoją przyszłość” dzięki różnym wróżbom. Nie zabrakło przepowiedni z butów, wróżb z zawodami i imionami oraz wielu innych ciekawych zabaw. Był też czas na tańce przy muzyce. Dzieci przebrane za różne postacie bawiły się świetnie podczas zajęć i przerw. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego niezwykłego dnia.
Nasza Szkoła
Wtamy na nowej stronie Naszej Szkoły
?
jeszcze nic tu nie ma ..........
Wróć do spisu treści